ساعت اپل

آمار بازدیدکنندگان:25279

شایعه: اپل واچ 2 به GPS و ثبت فعالیت ورزش شنا مجهز خواهد شد

باوجود اینکه بیش از یک‌سال از زمان عرضه‌ی اولین نسل از ساعت‌هوشمند اپل می‌گذرد، خبرهای بسیار کمی در مورد نسل دوم این ساعت منتشر شده و اطلاعات زیادی در دسترس نیست؛ اپل واچ 2 که براساس شایعات اخیر، پاییز امسال معرفی می‌‌‌شود، احتمالا اندازه‌ی مناسب‌تری نسبت به سری قبل خواهد داشت و طراحی متفاوتی را از طراحان این شرکت ساکن کوپرتینو شاهد خواهیم بود. حال جدا از طراحی این ساعت، امروز اطلاعات جدیدی در مورد ویژگی‌های نسل دوم ساعت‌هوشمند اپل منتشر شده است.

براساس خبرهای منتشر شده از وب‌سایت ژاپنی  Macotakara، اپل واچ 2 این‌بار به سیستم پیشرفته‌ی GPS مجهز می‌شود. این سیستم در درون خود ساعت تعبیه خواهد شد تا برای استفاده از آن، به آیفون‌های اپل نیازی نباشد. چنین ویژگی باعث می‌شود تا فعالیت‌های ورزشی یا فعالیت‌های مربوط به نقشه در ساعت‌هوشمند 2 اپل راحت‌تر ثبت شده و کاربران بتوانند با دقت بیشتری به بررسی فعالیت‌های خود بپردازند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مطرح شده در این گزارش، قابلیت ثبت فعالیت ورزش شنا است که ضدآب بودن این ساعت را تایید می‌کند. معمولا اکثر ساعت‌های هوشمند و دستبندهای سلامتی، دارای قابلیت‌هایی از قبیل ثبت فعالیت‌های ورزشی، دویدن،‌ پیاده روی و غیره دارند اما ساعت‌هوشمند اپل با ثبت فعالیت ورزش شنا می‌تواند در این زمینه منحصر‌به‌فرد باشد.

فعلا خبرهای منتشر شده تنها در حد شایعه هستند و هنوز نتوانسته‌ایم نگاهی کامل را به اپل واچ 2 بیندازیم. شاید بهتر باشد کمی صبر کنیم تا منابع معتبر‌تری در این خصوص خبری را منتشر کنند. به‌هر‌حال اگر اپل بتواند رازدار خوبی در این زمینه باشد، باید تا پاییز امسال و معرفی رسمی این ساعت صبر کرد و دید آیا دومین نسل از ساعت‌هوشمند اپل می‌تواند موفق ظاهر شود؟

آمار بازدیدکنندگان:25147

شایعه: اپل‌واچ 2 اواخر 2016 رونمایی خواهد شد

بسیاری از افراد در ابتدا انتظار داشتند که اپل محصول اپل‎واچ جدید خود را در اوایل سال جاری میلادی و در اسفند‎ماه معرفی کند، ولی مشخص است که چنین اتفاقی رخ نداد. حالا این سوال پیش آمده است که این شرکت واقعا چه زمانی قصد عرضه‎ی اپل‎واچ 2 را دارد؟ طبق شایعاتی که شنیده می‎شود، حالا می‎توانیم انتظار داشته باشیم که محصول جدید اپلدر اواخر سال (2016) به بازار بیاید.

منبع این شایعه وب‎سایت DigiTimes است که ادعا می‎کند اپل شروع به خرید چیپ‎های مختلف و قطعات مورد نیاز برای ساخت اپل‎واچ 2 کرده است. شایعه شده که ارسال قطعات برای شرکت در سه ماهه‎ی سوم امسال رخ خواهد داد، احتمالا تولید و سرهم‎بندی قطعات نیز در همان زمان انجام شده و رونمایی از این گوشی را در سه‎ماهه‎ی آخر سال میلادی شاهد باشیم.

این گزارش اضافه می‎کند که اپل نسبت به خرید قطعات مربوط به نسل دوم اپ‎واچ خود بسیار بی‎پروا عمل کرده است. این در شرایطی است که نسل اول اپل‎واچ به آن میزان که خیلی از افراد امیدوار بودند، فروش نداشت، گرچه اگر بتوان به آمار استناد کرد، اپل هم‎چنان در دنیای ساعت‎های هوشمند پیش‎رو است.

در هر صورت اگر بخواهیم روند سال‎های قبل این شرکت را در نظر بگیریم، اپل در ماه‎های آینده دو رویداد پیش رو دارد. یکی از آن‎ها برای معرفی آیفون نسل بعدی خواهد بود که در شهریورماه برگزار می‎شود و دیگری برای رونمایی از آی‎پدهای جدید اپل و در صورت صحت شایعات مک بوک پرو جدید نیز معرفی خواهد شد.

1