آی پد

آمار بازدیدکنندگان:25798

آیپد پرو ۹.۷ اینچی چه نتایجی را در بنچمارک به دست آورد ؟

وب سایت AnandTech اینبار به تحلیل آیپد پرو ۹.۷ اینچی رو آورده است و جدیدترین تبلت ۱۰ اینچی اپل را مورد بررسی و تحلیل موشکافانه قرار داده است . بنچمارک های به دست آمده از این گجت ۱۰ اینچی حکایت از بهتر عمل کردن آن نسبت به سایر رقبا میباشد . در این تست آیپد پرو ۱۲ اینچی هم حضور داشت که در بعضی از موارد با وجود ۲ برابر بودن رم نسبت به آیپد پرو ۹.۷ اینچی ، از عملکرد ضعیف تری نسبت به برادر کوچک تر خود نشان داد . 


همان طور که در اولین بنچمارک میبینید ، آيپد پرو ۹.۷ اینچی با اختلاف بسیار کمی نسبت به آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی در رده دوم ایستاده است و سایر رقبا با اختلاف فاحشی در رده های بعدی قرار دارند . اولین بنچمارک مربوط به سرعت عملکرد هر دستگاه و گجت در اینترنت دارد . 

دومین تستی که مورد بررسی قرار گرفته است ، سرعت عملکرد تبلت ها در اجرای بازی های سنگین میباشد . در این بنچمارک که به صورت Off Screen ( بدون در نظر گرفتن اندازه و پیکسل تصویر ) صورت گرفته است ، آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی در رتبه اول و گوگل در رتبه دوم و نهایتا آیپد پرو ۹.۷ اینچی در رتبه سوم قرار گرفته است . 


و اما سومین و آخرین موردی که توسط این وب سایت مورد بررسی قرار گرفته است و نشان از قدرت عملکرد آیپد پرو ۹.۷ اینچی میدهد ، سرعت عملکرد این گجت در نوشتن در حافظه داخلی میباشد . به نتایج بنچمارک به دقت نگاه کنید و فاصله و قدرت محصولات اپل نسبت به سایر برندها را حس کنید . سرعت عملکرد نوشتن در حافظه داخلی آيپد پرو ۹.۷ اینچی حتی از برادر بزرگتر خود هم بسیار بیشتر است و اختلاف فاحشی را نسبت به سایر رقبا رقم زده است . از تمام این موارد که بگذریم ، به تفاوت سرعت عملکرد محصولات اپل نسبت به سایر برندها دقت کنید . حال شاید کمی از دلیل گران بودن محصولات اپل نسبت به سایر برندها را درک کنیم . 

 

 

آمار بازدیدکنندگان:26694

گزارش: آیفون‌های اپل هر سه سال یک‌بار دستخوش تغییرات عمده و اساسی خواهند شد

طبق گزارشی که از منابع خبری آسیایی به گوش می‎رسد، اپل قرار است در چرخه‎ی عمر آیفون‎های خود تغییری ایجاد کند. بر اساس روند فعلی، این شرکت به نوعی از مدل تیک‎‎تاک وار اینتل تقلید کرده یعنی سالی یک‎بار ما شاهد یک آیفون با طراحی جدید هستیم و مدل سال بعد تنها از نظر سخت‎افزاری تغییر خواهد داشت و ظاهر آیفون سال قبل را حفظ خواهد کرد. به نحوی که به خوبی مشاهده می‎شود که آیفون‎های 6 اس و 6 اس پلاس ظاهر گوشی‎های آیفون 6 و 6 پلاس را حفظ کرده ولی از نظر سخت‎افزاری بهتر می‎باشند.

بنابراین منطقی است انتظار داشته باشیم که آیفون 7 طراحی کاملاً جدیدی داشته باشد، ولی شایعات و تصاویری که به بیرون درز پیدا کرده‎اند و تا الآن شاهد آن‎ها بوده‎ایم، تصور دیگری را شکل داده‎اند. جدا از تغییر مکان خطوط آنتن که در حال حاضر در پشت گوشی‎های هوشمند اپل بسیار واضح هستند، سایر بخش‎های طراحی آیفون در مقایسه با نسل 6 اس تا حد زیادی تغییر نخواهد داشت و انتظار همان بدنه‎ی فلزی را باید داشته باشیم.

در نتیجه باید گفت که چنین تصمیمی باعث شکل‎گیری چرخه‎ی محصول جدیدی توسط اپل می‎شود. نسل‎های آیفون 6/6 اس/7 اولین گوشی‎هایی خواهند بود که در طول 3 سال یک طراحی مشابه خواهند داشت، ولی باید انتظار ادامه یافتن این نوع چرخه در آینده نیز باشیم؛ بنابراین اگر خواهان خریداری آیفونی هستید که از نظر ظاهر متفاوت باشد، باید برای مدل سال 2017 صبر کنید. البته شایعات اشاره به این دارند که این آیفون اولین گوشی هوشمند این شرکت است که از صفحه‎ی نمایش AMOLED بهره خواهد برد.

تصمیم اپل مبنی بر تغییر دادن چرخه‎ی عمر گوشی‎های هوشمندش به خاطر شرایط فعلی بازار گرفته شده است، از این نظر که آمار فروش‎ها پایین آمده است. اپل انتظار فروختن تعداد گوشی بیشتری در سال 2016 به نسبت سال 2015 را ندارد. دلیل دیگر باید با توجه به این حقیقت باشد که در حال حاضر هیچ فناوری فوق‎العاده متفاوت جدیدی وجود ندارد که این شرکت بتواند در گوشی‎های خود لحاظ کند. به نظر می‎رسد فعلاً جای زیادی برای تغییر وجود ندارد.

بنابراین چیزی که به احتمال زیاد با خرید آیفون 7 نصیب کاربران می‎شود یک دوربین بهتر (با لنزهای دوتایی در مدل پلاس)، ضد آب بودن، شاید یک باتری با ظرفیت بیشتر و احتمالا حذف جک هدفون 3.5 میلی‎متری خواهد بود.

1