مخالفان طرح جمع آوری آيفون چه کسانی هستند ؟

منبع:nic

اخبار نگران کننده ای دیروز در پی اظهارات جناب نخعی به گوش رسید . گویا قرار است طرح رجیستری گوشی های اپل در دستور کار دولت و وزارت ارتباطات قرار بگیرد و از اول مرداد کلیه گوشی هایی که شماره IMEI آن ها در دیتابیس مخابرات ثبت نشده باشد ، آنتن دهی نداشته باشند . یکی از این گوشی ها اپل میباشد که طبق اظهار نظرها حتما باید اقدام به تاسیس نمایندگی در کشور ایران بکند . بد نیست مقاله ای که چند وقت پیش در NIC در مورد علت عدم حضور اپل در ایران منتشر شد را مطالعه کنید . برای دانستن این موضوع به پست " چه کسی مانع افتتاح اپل استور رسمی در ایران شد ؟ " را بخوانید .

صبح امروز مدیر کل دفتر مبارزه با قاچاق کالا به تسنیم گفت همزمان با طرح رجیستر کردن موبایل، محصولات اپل از بازار ایران به علت نداشتن نمایندگی رسمی به کلی جمع آوری می شوند، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران بلافاصله به این اظهارات بلافاصله واکنش نشان داد ؛ 

وی اذعان داشت که این روشی که در پیش گرفته شده است منجر به دور زدن روال قانونی طرح ریجستری منجر خواهد شد و با توجه به اینکه آیفون جز کالاهای پرمصرف بازار میباشد ، باعث گرانتر شدن این جنس و همچنین قاچاق بیشتر آن خواهد انجامید . 

از طرفی دیگر رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی به خبرگزاری فارس گفت ، با جمع آوری آیفون مخالف هستیم و تا این لحظه ۵ شرکت برای واردات گوشی آیفون درخواست مجوز کرده اند . 

غلامحسین کریمی خراسانی رئیس اتحادیه‌ی دستگاه‌های مخابراتی می گوید مخالف قاچاق موبایل است اما جمع کردن روش جالبی نیست و مبارزه با قاچاق موبایل باید با نظارت اتحادیه های مختلف صورت گیرد و تا به این لحظه ابلاغیه ای صادر نشده . به هیچ عنوان برند معتبر اپل که یک محصول آمریکایی و با کیفیت است را نمیتوان از بازار حذف کرد .